Na rzecz niepełnosprawnych

b_0_160_16777215_00_images_stories_Galerie_2012_05_2012_N_18.jpgPowiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Rawiczu było głównym organizatorem „drzwi otwartych” stowarzyszeń działających w naszej gminie na rzecz osób niepełnosprawnych, które odbyły się 9 maja w Sali Portretowej rawickiego Ratusza. Ich częścią było otwarcie w Muzeum Ziemi Rawickiej wystawy twórczości członków i podopiecznych tych stowarzyszeń.

O działalności swoich organizacji mówili: Michał Gertchen ze Stowarzyszenia Osób Sprawnych Inaczej, Ich Rodzin i Przyjaciół „Pomocna Dłoń”, Krystyna Janiak ze Stowarzyszenia Rawicki Klub „Amazonek”, Danuta Pietrzak ze Stowarzyszenia „Z Nadzieją w Przyszłość” (jedyne jak dotąd stowarzyszenie działające na rzecz osób niepełnosprawnych w gminie Rawicz mające status Organizacji Pożytku Publicznego), Renata Błaszczyszyn ze Stowarzyszenia Dzieci i Osób Niepełnosprawnych i Roman Szczeszek z Koła Rawicz Polskiego Związku Niewidomych. Wystąpieniom towarzyszyły prezentacje mulimedialne ilustrujące bogatą działalność stowarzyszeń.
  Sekretarz Powiatu Izabela Sarnowska pogratulowała stowarzyszeniom imponującej działalności.  Ewa Szczepaniak, kierownik PCPR, wręczyła dyplom z podziękowaniami dyrektorowi MZR Jackowi Jarczewskiemu za zorganizowanie wystawy.
  Na wystawie swoją twórczość przedstawili członkowie i podopieczni „Pomocnej Dłoni, „Z Nadzieją w Przyszłość”, „Amazonki”, Stowarzyszenie Dzieci i Osób Niepełnosprawnych. Koło PZN przedstawiło materiały informujące o stowarzyszeniu i eksponaty nieodzowne w codziennym życiu swych członków. Można było także obejrzeć kroniki wszystkich stowarzyszeń, a nawet wpisać się do nich.
  Wśród przedstawionych eksponatów artystycznych były linoryty, rysunki, obrazy na szkle, wykonane najróżniejszymi technikami wyroby rękodzieła artystycznego – od serwetek i obrusów, poprzez ceramikę aż do origami. Część z nich powstała w ramach terapii zajęciowej.
  Wystawa czynna będzie do 3 czerwca.
  Dyrektor J. Jarczewski zapowiedział, że w przyszłym roku podobnej wystawie towarzyszyć będzie jarmark, na którym będzie można też zakupić wykonane przez amatorów dzieła.
  Zdjęcia obejrzyj tutaj.