Współczesna sztuka na inaugurację roku

b_0_160_16777215_00_images_stories_Galerie_2013_01_MP_04.jpgW Muzeum Ziemi Rawickiej otwarto 9 stycznia pierwszą w nowym roku wystawę. Swoje interesujące prace przedstawił na wystawie pt. „Portret cienia” leszczyński artysta Maciej Piotrowski.

Na wernisażu obecni byli m.in. starosta Zygmunt Wolny, członek Zarządu Powiatu - Maciej Osiński oraz wiceprzewodniczący Rady Miejskiej – Tomasz Organistka.
  Dyrektor Jacek Jarczewski przedstawił sylwetkę artysty. M. Piotrowski urodził się w 1953 roku w Lesznie. Jest absolwentem Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu. Dyplom uzyskał w pracowni prof. Krzysztofa Skarbka. Uprawia malarstwo i rzeźbę. Swoje prace prezentował w kraju i zagranicą na ponad 60 wystawach, w większości indywidualnych. Jest m.in. autorem rzeźby św. Floriana w Dębnie Polskim. Pięcioipółmetrowe dzieło w drewnie jest prawdopodobnie najwyższą rzeźbą tego świętego w Polsce.
  Na wystawie w Muzeum Ziemi Rawickiej artysta przedstawił rzeźby wykonane w metalu naturalnym i patynowanym, pochodzące z cyklu „Partner cienia” (2012), oraz obrazy olejne na płótnie z ostatnich kilku lat. Podczas wernisażu mówił o swojej fascynacji „strukturą cienia”, która skłoniła go do stworzenia najnowszego cyklu. Przedstawił też swój jeszcze jeden talent – przeczytał kilka wierszy z przygotowywanego właśnie tomiku.
  Wystawę „Portret cienia” można oglądać w MZR do 23 stycznia. Zachęcamy!
  Zdjęcia z wernisażu obejrzyj tutaj.
(H)