Odwiedziny

Dzisiaj73
Przez tydzień231
Przez miesiąc1236
Od początku149723

Odwiedza nas 4 gości oraz 0 użytkowników.

Synagogi w Rawiczu

b_0_160_16777215_00_images_stories_Galerie_2013_05_synagogi_zaproszenie_i.jpgOd 18 maja Muzeum Ziemi Rawickiej zaprasza do oglądania w holu na piętrze ratusza wystawy „Synagogi Wielkopolski”.

  Projekt „Synagogi Wielkopolski - krótka historia, stan obecny” ma na celu przedstawienie wybranych wielkopolskich synagog, by przybliżyć mieszkańcom naszego regionu fragment nieznanej szerzej historii oraz promować różnorodność kulturową. Wystawa ta ma przyczynić się także do uświadomienia Wielkopolanom, jak ważną rolę społeczność żydowska odegrała w historii naszego regionu.
  Autorem merytorycznym projektu jest dr Rafał Witkowski, zastępca dyrektora Instytutu Historii UAM w Poznaniu. Zdjęcia zostały wykonane przez Piotra Namiotę.
  Wystawa, zorganizowana przez biuro posła do Parlamenty Europejskiego z Wielkopolski Marka Siwca, została zainaugurowana 12 kwietnia 2011 r. w brukselskim Parlamencie Europejskim. Dotychczas „Synagogi” odwiedziły: Poznań, Piłę, Trzciankę, Leszno i Benice. W Rawiczu wystawa  została uzupełniona o planszę poświęconą synagodze w naszym mieście, zburzonej przez hitlerowców w 1941 roku.
(P)

Udostępnij

Muzealia

Rawickie Mosty Sztuki

Rawicki polifon

Ze świata kultury

Wyborcza.pl - Kultura

Artykuły o kulturze Gazety Wyborczej Gazeta.pl

Muzealne publikacje