Geometria w szarości

b_0_160_16777215_00_images_stories_Galerie_2013_05_geometria_19.jpgW Sali Portretowej rawickiego ratusza podsumowano 10 maja Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „Geometria w szarości” – Rawicz 2013, zorganizowany przez Gimnazjum w Sierakowie, przy współudziale Muzeum Ziemi Rawickiej.

Tegoroczny konkurs jest dziesiąta edycją „Kolorów szarości”. Za każdym razem określany jest inny temat, w tym roku - „geometryczny”.
  Jury w składzie: prof. n. Jacek Jarczewski, dyrektor Muzeum Ziemi Rawickiej, Marian Klimaszewski, działacz kulturalny, Marek Klimaszewski, artysta fotografik, Sylwia Henkulak-Matysiak, artysta plastyk, Jacek Masiakowski, artysta grafik z MBWA w Lesznie oceniło 3343 prac nadesłanych na konkurs z terenu całej Polski. Zgodnie z regulaminem jury rozpatrywało je w trzech kategoriach wiekowych.
  GRAND PRIX, ufundowaną przez Burmistrza Gminy Rawicz, otrzymała Marta Kamińska (15 lat, Rybnik) – na fot.
  Oto zdobywcy pozostałych nagród i wyróżnień:
- Nagroda Miejskiego Biura Wystaw Artystycznych w Lesznie: Agnieszka Braś (11 lat, Dobczyce),
- Nagroda Muzeum Ziemi Rawickiej w Rawiczu: Julia Łukaszewska (14 lat, Ostrów Mazowiecka),
- Nagroda Dyrektora Gimnazjum w Sierakowie: Emilia Gręziak (14 lat, Siedlce),
- Nagroda Rady Rodziców Gimnazjum w Sierakowie: Kacper Świat (8 lat, Bulin),
- Nagroda Biblioteki Gimnazjum w Sierakowie: Andżelika Etmańska (16 lat, Kościerzyna);
    w kategorii wiekowej 5 - 8 lat:
- I miejsce: Kacper Musiałek (6 lat, Rokiciny),
- II miejsce: Angelika Bachar (8 lat, Miejska Górka),
- III miejsce: Jagna Garbacz (6 lat, Rydzyna),
- wyróżnienia: Wiktoria Mitas (8 lat, Szczecin), Anna Markowska (6 lat, Szczecin), Jędrzej Maćkowiak (6 lat, Rydzyna), Paulina Pawlukiewicz (8 lat, Morąg);
    w kategorii wiekowej 9 – 12 lat:
- I miejsce: Nina Bardzińska (10 lat, Chodzież),
- II miejsce: Kinga Skóra (11 lat, Świnoujście),
- III miejsce: Zofia Ściborek (12 lat, Rokiciny),
- wyróżnienia: Zuzanna Pitucha (12 lat, Krasnystaw), Natalia Nawrot (12 lat, Kielce), Wiktoria Skoczylas (12 lat, Lublin), Paulina Książek (12 lat, Kolbuszowa), Aleksandra Sobczyk (10 lat, Polkowice);
    w kategorii wiekowej 13 - 16 lat:
- I miejsce: Nina Paśniewska (15 lat, Chodzież),
- II miejsce: Julia Koltermann (14 lat, Tuczno),
- III miejsce: Aleksandra Maj (14 lat, Lublin),
- wyróżnienia: Eliza Kaczmarczyk (15 lat, Ostrów Mazowiecka), Paulina Majkowska (16 lat, Bogdanowo), Paulina Skrzeczkowska (14 lat, Białka k. Radzynia Podlaskiego), Rafał Syfert (15 lat, Sobienie Jeziory), Kamila Czapla (11 lat, Ruda Śląska), Patrycja Kołodziej (15 lat, Tarnów), Kinga Chochulska (15 lat, Jastrząb), Piotr Zaraś (15 lat, Polkowice).
  Jury przyznało również wyróżnienia honorowe w postaci kwalifikacji prac na wystawę.
Jak napisał w katalogu wystawy dr Witold Adamczyk, komisarz konkursu, „tegoroczna edycja stoi na wysokim poziomie. Prace są wykonane w różnorodnych technikach plastycznych: rysunkowych, malarskich, graficznych i mieszanych przy pomocy różnych narzędzi. Warto podkreślić (co cieszy większe niż w poprzednich latach zainteresowanie fotografią. Ta ogromna różnorodność i bogactwo użytych środków, jak i stylów, świadczy o zróżnicowanym i szerokim spojrzeniu na postawione zagadnienie.”
  Uroczystości wręczenia nagród (sponsorzy: Urząd Miejski Gminy Rawicz, Miejskie Biuro Wystaw Artystycznych w Lesznie, ECONEX – Computer Systems, Pracownia Projektów Budowlanych) towarzyszyły występy artystyczne uczniów sierakowskiego gimnazjum: Chóru „Kameleon” pod dyrekcją Jowity Augustyniak, solistki Marty Janury i koła teatralnego „Wstecz” prowadzonego przez Kingę Helińską-Szpajdę i Hannę Gowarzewską.
  Wystawę pokonkursową można oglądać w muzeum do 10 czerwca.
  Zdjęcia z podsumowania konkursu zobacz tutaj (fot. Henryk Pawłowski).

Muzeum Narodowe w Poznaniu - najnowsze informacje

Najnowsze informacje Muzeum Narodowe w Poznaniu - najnowsze informacje