Noc atrakcji

b_0_160_16777215_00_images_stories_Galerie_2013_05_nm_64.jpgPo raz pierwszy w Rawiczu zorganizowano 18 maja Noc Muzeów. Przygotowane atrakcje przyciągnęły na rynek oraz do ratusza wielu rawiczan, a także osób zainteresowanych odbywającym się w tym samym czasie 24-godzinnym Festiwalem Sportu.

Muzeum przygotowało na tę noc kilka wystaw, różnorodnych w swym charakterze, wykorzystując nie tylko sale wystawowe, ale także hol na parterze i piętrze. Można było oglądać bardzo kolorową wystawę chińskiej sztuki ludowej i czarno-białe prace z konkursu „Geometria w szarości”. W tę noc otwarto wystawę „Synagogi Wielkopolski”, przygotowaną pod patronatem europosła Marka Siwca, prezentowaną wcześniej w parlamencie europejskim i specjalnie uzupełnioną na okazję ekspozycji w naszym mieście o planszę poświęconą rawickiej synagodze. Można też było zwiedzać sale ekspozycji stałej muzeum, tym razem także częściowo w innym świetle, a mianowicie latarek. Obejrzeć można było też film o kulturze chińskiej oraz prezentację multimedialną poświęconą kadetom. Przed ratuszem poetycki klimat tworzył Teatr Prawdziwy z Bielawy, który przedstawił dwa projekty: „Ławkę” i „Anioły nocą”.
  Główną atrakcją rawickiej Nocy Muzeów był pierwszy w Rawiczu pokaz video mappingu – animacji na ratuszu. Przygotowała ją firma Visual Sensation Lasershows & Technologies z Krzycka Małego, według scenariusza przygotowanego przez Muzeum Ziemi Rawickiej. Przedsięwzięcie sfinansował Urząd Miejski Gminy Rawicz.
  Muzeum serdecznie dziękuje mieszkańcom naszego miasta za tak wielkie zainteresowanie i skorzystanie z przygotowanej oferty. Dziękujemy za pomoc w organizacji Urzędowi Miejskiemu Gminy Rawicz, Domowi Kultury w Rawiczu, Ośrodkowi Sportu i Rekreacji w Rawiczu, „Zieleni Miejskiej”, wolontariuszom z z Hufca ZHP Rawicz, I Liceum Ogólnokształcącego, Zespołu Szkół nr 3, właścicielom sklepów przy rynku za zgaszenie świateł.
Fot. HP obejrzyj tutaj.
Film z video mappingu obejrzyj tutaj.

Muzeum Narodowe w Poznaniu - najnowsze informacje

Najnowsze informacje Muzeum Narodowe w Poznaniu - najnowsze informacje