Jubileuszowe KATHARSIS

b_0_160_16777215_00_images_stories_Galerie_2013_09_Tomek_03.jpgW Muzeum Ziemi Rawickiej otwarto 4 września br. wystawę obrazów Tomasza Bzdęgi zatytułowaną "Katharsis". Miała ona szczególny charakter, bowiem wiązała się z jego jubileuszem 20-lecia pracy artystycznej.

Artysta, na co dzień główny instruktor w rawickim Domu Kultury, na jubileusz przygotował najnowsze obrazy, powstałe w 2013 roku, składające się z dwóch cykli - w ramach czarnych i białych, wszystkie w formacie kwadratu. Mają one charakter abstrakcyjny. Bzdęga stosuje w części obrazów technikę kolażu, naklejając na płótno kawałki swych starych obrazów, oraz wyszywa na namalowanych płótnach różnokolorowymi nićmi kwadraty i prostokąty.
  Licznie przybyli na wernisaż goście, wśród nich wicestarosta Krzysztof Synoracki i burmistrz Tadeusz Pawłowski, złożyli artyście z okazji jubileuszu specjalne życzenia.
  Tomasz Bzdęga zadedykował swoją najnowszą wystawę, zarazem pierwszą w muzeum, śp. Bożenie Raus, która przed laty nakłaniała go do pokazania swoich obrazów właśnie w tej placówce.
  Wystawa "Katharsis" zapoczątkowała tegoroczny Ogólnopolski Przegląd Sztuki Współczesnej FORMA, którego oficjalne otwarcie nastąpi 5 września w Domu Kultury w Rawiczu.
  "Katharsis" można oglądać w muzeum do końca września.
  Zdjęcia z wernisażu możesz obejrzeć tutaj.

Muzeum Narodowe w Poznaniu - najnowsze informacje

Najnowsze informacje Muzeum Narodowe w Poznaniu - najnowsze informacje